همه ما می دانیم که هر کس از ما به عنوان کار آفرین باید کار های زیادی انجام دهد. ما اغلب مسئول طیف گسترده ای از مسئولیت ها از بازاریابی و توسعه کسب و کار گرفته تا حسابداری و کنترل موجودی ها هستیم. با این که یک کسب و کار رشد می کند و گردش مالی را در کسب و کار مشاهده می کنید با این حال من کارآفرینان را ترغیب می کنم که برای انجام کار هایی که نمی توانند به خوبی انجام دهند، از بقیه افراد متخصص کمک بگیرند. در این مرحله داشتن مهارت هایی برای رهبری کسب و کار و رسیدن به موفقیت بسیار مهم است.

در هر شغلی که هستید سعی کنید از افرادی که در انجام وظایف خاصی بهتر از شما عمل می کنند، استفاده کنید. برای مثال شما توسعه دهنده وب نیستید و اگر قصد دارید که یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید ، بهتر است به جای وقت گذاشتن برای یادگیری این مهارت و ساخت یک فروشگاه اینترنتی، از یک توسعه دهنده وب کمک بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد.

پس از شروع استخدام افراد خواه فریلنسر باشند یا کارمند، باید اهمیت داشتن یک رهبری کسب و کار را به خوبی بدانید . اگر مهارت های رهبر کسب و کار موفق را بدانید، باعث صرفه جویی در وقت و پول مجدد خود خواهید شد. با این کار همچنین فرهنگی را به وجود می آورید که مردم به سمت کار هایی که در آن ها تخصص دارند بروند. در اینجا من نکاتی را برای تبدیل شدن به یک رهبر کسب و کار موفق ارائه می دهم.

  • با تیم خود کار کنید نه بیش از آنها

بهترین رهبران کسب و کار در کنار تیم خود کار می کنند. به صورت دوره ای و منظم. در زمینه کار آفرینی کار کردن با تیم بدان معناست که در دست گرفتن رسانه های اجتماعی برای شما که رهبر کسب و کار هستید، اصلا کار درستی نیست شما می توانید تولید محتوا، پاسخ به سوالات و نظرات مشتریان و برخی خدمات دیگر را به افراد دیگر بسپارید. برای درک بهتر کاری که شما آن را رهبری می کنید، با افراد تیم خود بیشتر صحبت کنید و راه درست را به آن ها نشان دهید تا کار ها به بهترین شکل انجام شود.

 

  • فروتن باشید

هیچ کس نمی خواهد برای کسی که خیلی مغرور است کار کند . در عوض اگر رهبر فروتن باشد و در صورت انجام کار اشتباهی به اشتباه خود اعتراف کند، هم برای رهبری کسب و کار موفق و هم برای کارمندان سودمند خواهد بود. پس به تیم خود اجازه دهید به جای پنهان کردن اشتباهات خود از ان ها درس بگیرند. رهبران بزرگ نمی ترسند که به اشتباهات خود اعتراف کنند و می پذیرند که کامل نیستند. وقتی به عنوان کسی که رهبری کسب و کار را در دست دارد ، به اندازه کافی فروتن باشید و موانع خود را با افراد به اشتراک بگذارید، به موفقیت کسب و کار خود کمک بزرگی می کنید.

  • درک کنید که هیچ کس کامل نیست

یک رهبر موفق تیم خود را به تلاش در جهت رسیدن به موفقیت های بیشتر سوق می دهد. اما در صورت عدم رسیدن به موفقیت سریع قضاوت نمی کند در عوض به تیم خود کمک می کند تا مهارت های خود را افزایش دهند و مهارت های جدیدی بیاموزد. هنگاهی که کسی اشتباه می کند به جای سرزنش او، به آن شخص کمک می کند تا از اشتباه خود درس بگیرد و پیشرفت کند. موفقیت صبر می خواهد و یک رهبر کسب و کار موفق این را می فهمد.

 

  • یک رهبر کسب و کار موفق از مردم الهام می گیرد.

چرا هر یک از کارکنان شما باید از دستورات شما پیروی کند ؟ اگر پاسخ شما به این سوال این است که “از آن جهت که من گفتم” شما یک نه یک مدیر خوب هستید و نه یک رهبر موفق. مردم در صورتی از شما پیروی می کنند که به رسالت شما اعتماد داشته باشند. برای این که بتوانید یک رهبر کاملا موفق باشید، باید ماموریت خود را به صورت واضح، مختصر و مفید به اشتراک بگذارید که برای مردم الهام بخش باشد تا در جهت رسیدن به اهداف کسب و کار تلاش کنند.

  • برای تبدیل شدن به یک رهبر کسب و کار موفق یادگیری را ادامه دهید

به خاطر پیشرفت کسب و کار خود و همچنین به خاطر تیم خود یادگیری را فراموش نکنید و یک رهبر قدیمی و منسوخ که دانشش دیگر کاربردی ندارد، نباشید. سعی کنید هر روز درباره صنعت، تیم و دنیای خود اطلاعات بیشتری کسب کنید . چشم انداز کلی شما باید گسترش یابد تا جایی برای افراد جدید و نوآوری فراهم شود. به یادگیری خود ادامه دهید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

 

 

  • ارزیابی کنید که مردم چگونه شما را درک می کنند

سبک رهبری و شهرت شما باید متناسب با شغل و اهداف شما باشد. آیا وب سایتی را راه اندازی کرده اید که به بچه ها کمک می کند تا خانواده هایی که به فرزند نیاز دارند را پیدا کنند. این کار باعث می شود تا افراد به شما اعتماد بیشتری داشته باشند. شهرت شما در جامعه و محل کار شما می تواند بر نحوه عملکرد تیم شما تاثیر بگذارد. بنابراین گاهی اوقات بررسی کنید تا مطمئن شوید که ادراک شما با اهداف شما مطابقت داشته باشد. خودتان باشید اما اگاه باشید.

  • وقت افراد را تلف نکنید

جلسات طولانی خیلی قدیمی شده است. نیروی کار امروزی از رهبرانی که به وقت خود و آن ها احترام می گذارند ، قدردانی می کند. راه هایی برای برقراری ارتباط سریع با افراد تیم خود پیدا کنید. به کارمندان خود اجازه دهید از روش های کارآمد تر استفاده کنند، تا بهره وری بیشتری داشته باشند . هرچه نشان دهد که شما به زمان افراد احترام می گذارید تیم شما تلاش می کند تا اهداف مشترک کسب و کار را برآورده کند.