این نوع از چاپ سبب شده که کاربردهای این صنعت بسیار متنوع و گسترده باشد. چاپ سیلک روی پارچه تنها یکی از کارایی‌های این روش چاپی بوده که البته در نوع خود بسیار ارزان‌قیمت و پرکاربرد است. معمولاً صنایع بزرگی از جمله خودروسازی و بسیاری از حوزه‌های مرتبط با آن از چاپ سیلک جهت رنگ کردن بسیاری از عناصر مورد نظر خود روی صفحاتی از جنس‌های مختلف استفاده می‌کنند.
تولیدکنندگان مواد غذایی، کالاهای پزشکی، محصولات آرایشی بهداشتی، قطعات الکترونیکی، لوازم ورزشی، ظروف یک بار مصرف، اسباب‌بازی‌ها و… از جمله صنایعی بوده که به چاپ سیلک وابسته خواهند بود. این صنایع از این نوع چاپ استفاده‌های فراوانی می‌کنند. امروزه این نوع خاص چاپی جهت متنوع کردن هدایای تبلیغاتی کاربردهای زیادی دارد. شما از چاپ یک تصویر ساده روی بادکنک تا رنگ‌های بسیار حرفه ای روی خودروها می‌توانید از این نوع چاپ بهره ببرید.

کیفیت چاپ سیلک

با توجه به اینکه در این نوع چاپ، رنگ ها به صورت مستقیم به نمونه کار پاشیده می‌شوند، نمونه کار نهایی بسیار با کیفیت بوده و از رنگ‌های کاملاً شفافی برخوردار است. همین امر سبب شده که بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ ترجیح دهند از این نوع خاص چاپ بهره ببرند. مخصوصاً در صنایع بزرگی مانند تولید مواد غذایی، محصولات آرایشی بهداشتی و خودروسازی این کیفیت از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

هزینه چاپ سیلک چگونه است؟

با توجه به دامنه وسیع کارایی‌های این نوع چاپ عملاً نمی‌توانیم قیمت‌های مشخص‌شده ای را جهت هزینه چاپ سیلک مشخص کنیم. قیمت چاپ سیلک به عوامل زیادی از جمله جنس صفحه‌ای که در چاپ استفاده می‌شود، دقت و کیفیت کار، نوع توری مورداستفاده، دستی یا اتوماتیک بودن چاپ، نوع، جنس و حجم رنگ‌های به کاررفته در چاپ و… بستگی خواهد داشت.