چنانچه شما نیز صاحب کسب و کاری هستید که به خوبی نمی توانید از آن درآمد کسب کنید و به دنبال این هستید تا بدانید چگونه می توانید کسب و کار موفق بهتری داشته باشید شاید خواندن این متن تومیتونی بتواند به شما کمک کند و برایتان مفید باشد.

فرهنگ کسب و کار را بشناسید

قبل از هر چیز شما به عنوان صاحب کسب و کار باید با فرهنگ کسب و کار آشنایی داشته باشید تا بتوانید به بهترین روش رشد کسب و کار برسید بسیاری از صاحبان کسب و کار و فروشندگان با این موضع آشنایی ندارند و به همین دلیل در صنعت خود به شکست رو به رو می شوند آن ها به دنبال فروش بیشتر و کسب سود بیشتر هستند و به هیچ عنوان به این موضوع اهمیت نمی دهند که نیاز مشتری چیست و مشتری به دنبال چه چیزی می باشد و همین اهمیت ندادن به نیاز مشتری موجب شده است که آنها نتوانند پیشرفت لازم را بدست بیاورند.

چگونه کسب و کار بهتری داشته باشیم

برای اینکه بتوانید کسب و کار بهتری داشته باشید نیاز دارید تا یکسری اطلاعات و کسب کنید و در این خصوص آموزش ببینید در ادامه به شما بیشتر می گوید که به چه چیزهایی نیاز دارید تا کسب و کار بهتری داشته باشید و بتوانید کسب و کارتان را توسعه دهید.

1. دانش و کسب مهارت کافی

اولین مورد برای رشد و توسعه کسب و کار و داشتن یک کسب و کار موفق این می باشد که بتوانید در زمینه خود متخصص شوید و دانش و مهارت لازم را کسب کنید و آن را ارتقا دهید لازم به ذکر است با توجه به اهمیت کسب دانش و مهارت برای پیشرفت تجارت و کسب کار افراد بسیاری وجود دارند که این موضوع را کسر شأن می دانند که در یک کلاس یا سمینار آموزشی شرکت و مهارت های و دانش خود را ارتقا دهند.

و آن ها هنوز با همان مهارت های قدیمی و دانش کهنه خود ادامه می دهند. در حقیقت باید بدانید که کسب دانش و مهارت نه تنها برای شما الزامی می باشد بلکه برای کارمندانتان نیز حیاتی می باشد بنابریان این موضوع را جدی بگیرید زیرا بدون کسب اطلاعات و دانش جدید به روز نمی توانید کسب و کار بهتری داشته باشید و اگر بدون تخصص به روز ادامه دهید مطمعنان با عدم موفقیت رو به رو خواهید شد.

2. داشتن روحیه مثبت و انگیزه بالا

مورد بعدی که برای ایجاد کسب و کار بهتر و موفق مهم می باشد داشتن انگیزه و روحیه مثبت است نگرش مثبت می تواند در ایجاد موفقیت بسیار موثر باشد این موضوع شاید در نهادهای علمی , دانشگاهی و آموزشی به خوبی بیان نشود می توان اینگونه گفت که اهمیت آن حتی از دانش و مهارت نیز بالاتر می باشد. زیرا اگر شما روحیه و نگرش مثبت و انگیزه بالا داشته باشید اما دانش کافی نداشته باشید شانس موفقیت تان از فردی که دانش و مهارت بالایی دارد اما نگرش مثبت و انگیزه بالا ندارد بیشتر خواهد بود.

3. خدمات خوب ارائه دهید

برای اینکه بتوانید در کسب و کارتان موفق باشید و شاهد تحول و توسعه در کسب و کار باشید باید بتوانید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید اما منظور از خدمات خوب چیست؟
شاید با این مفهوم به طور مشخص آگاه نباشید که منظور از خدمات خوب چیست؟ اینکه شما به مشتری خود محصولی که خریداری کرده است به موقع و سر روقت تحویل دهید به این نمی گویند خدمات خوب زیرا مشتری قبلا پول این خدمات را به شما داده است بلکه شما باید چیزی فراتر از تصور و انتظار به آن ها ارائه دهید به این مثال توجه کنید.

تصور کنید شما ماشین خود را به تعمیرگاه بردید و تعمیرکار علاوه بر اینکه ماشین شما را به موقع تعمیر کرده آن را شسته و روی صندلی آن نیز یک شاخه گل قرار داده به این عمل میگن خدمات خوب چیزی که شما را نزد مشتری متمایز جلوه می دهد و در خاطرش می بنشیند.

برای نگه داشتن مشتری و داشتن کسب و کار موفق چه می توان کرد

در ادامه قصد دارم دو روش کلی را برایتان بازگو کنم که بتوانید با کمک آن مشتریان خود را نگه دارید پس با ما همراه باشید.

با دو روش به طور کلی می توانید فرصت این را برای خود ایجاد کنید که مشتریانتان را حفظ کنید.

روش ملموس

در این روش که کمی هزینه بر است شما یک خدمت ویژه به مشتری خود ارائه می دهید به طور مثال می توانید یک کادو کوچک به عنوان هدیه به او بدهید که می تواند یک خودکار یا یک سررسید و غیره باشد.

روش غیر ملموس

این روش هزینه مالی ندارد اما هزینه زمانی دارد ممکن است مقداری وقت تان را بگیرید به طور مثال تصور کنید که شما به دندانپزشکی می روید و پس از بازگشت به خانه دکترتان به شما زنگ می زند و جویای احوالتان می شود. این روش هزینه ای ندارد ولی در عوض مقداری زمان شما را می گیرد اما در ذهن مشتری می مانید.

علت از دست دادن مشتریان

دلایل مختلفی برای از دست دادن مشتری وجود دارد از جمله برخی از آنها مهاجرت می کنند برخی فوت می کنند برخی دیگر جذب رقیب می شوند اما عمده ترین دلیلی که موجب رفتن مشتری می شود عملکرد نا مناسب کارکنان می باشد. بسیاری از صاحبان کسب کار به جای اینکه به بهتر کردن عملکرد و خدمات خود متمرکز شوند روی رفتار رقیبان خود متمرکز می شوند و این یک اشتباه است.