برای انتشار یک رپورتاژ آگهی خوب و دریافت بیشترین تاثیر هم از نظر سئو و هم از این نظر که کاربران به برند شما اعتماد داشته باشند لازم است که دو اصل را در نظر بگیرید. اصل اول مربوط به نوشتن محتوای مناسب است. و اصل دوم هم به انتخاب درست سایتی است که قرار است محتوا را در آن منتشر کنید.

پیش از هر چیزی ابتدا باید محتوای رپورتاژ خود را آماده کنید. از آنجایی که اگر محتوای رپورتاژ را خودتان بنویسید زیاد دست بالا خواهید گرفت که حسابی به معرفی کسب و کارتان بنویسید این نوع محتوا جالب نبوده و کاربران با خواندنش بیشتر از کسب و کار شما با ذهنیتی بدون اعتماد یاد خواهند کرد.

پس بهتر است که از آژانس‌های تولید محتوا برای نوشتن متن رپورتاژ آگهی استفاده کنید. در کشورهای خارجی مفهوم رپورتاژ آگهی به صورت reveiw یا همان نقد و بررسی شناخته شده است. یعنی یک سایت به نقد و بررسی خدمات یک کسب و کار پرداخته و در قبال معرفی که انجام می‌دهد هزینه‌ای را دریافت خواهد کرد. پس شما هم باید به جنبه نقد و بررسی به کسب و کارتان نگاهی داشته باشید.

نوشتن رپورتاژ آگهی توسط فردی دیگر همین مزیت را خواهد داشت که به صورت یک نقد و بررسی کسب و کار شما را معرفی کند. در نوشتن رپورتاژ آگهی سعی خواهد کرد که ابتدا حدود 70 درصد از محتوا را به ارائه اطلاعات مفید در زمینه مورد نظر بپردازد و در نهایت نیز به معرفی کسب و کار شما در قالب یک نتیجه گیری کلی بپردازد تا از خدمات و محصولات شما استفاده کنند.

پس از تکمیل شدن محتوا وارد فاز دوم شده و اینجاست که باید یک سایت مناسب برای انتشار رپورتاژ آگهی انتخاب کنید. البته که این مرحله باید پیش از نوشتن محتوا بررسی شده باشد. هر چه محتوای سایت مورد نظر به مطالب و خدمات سایت شما نزدیک‌تر باشد یا اینکه دو سایت مکمل هم باشند بهترین تاثیر را خواهد داشت. به عنوان مثال اگر یک سایت در زمانه خدمات میزبانی وب و فروش هاست باشد، برای درج رپورتاژ آگهی بهتر است در سایت‌هایی که مربوط به طراحی سایت و آموزش برنامه نویسی هستند اقدام به درج رپورتاژ آگهی کند. چرا که این سایت‌ها بهترین بستر برای جذب مشتری بوده و چون موضوع و محوریت هر دو سایت یکی است از نظر موتور جستجو هم بیشترین تاثیر را روی سئو سایت خواهد گذاشت.