چاپ عریض در مقیاس‌های بسیار بزرگ انجام می‌گیرد. این نوع چاپ برای اتوبوس‌ها، ماشین‌ها، پوسترها و هرچیزی که نیاز به چاپ بسیار بزرگ دارد انجام می‌گیرد. در این نوع چاپ، مزایای بسیار زیادی وجود دارد. این نوع چاپ برای صاحبان کسب‌وکار یا هر فردی که به دنبال تبلیغات می‌باشد، مفید است. چاپ عریض توجهات را به خود جلب می‌کند و چشم افراد را به خود خیره می‌کند که برای تبلیغات بسیار عالی است. متریال‌ها و مواد گسترده‌ای که می‌توانید در آن استفاده کنید، نامحدود هستند که به شما این امکان را می‌دهد تا تقریبا در هر جایی تبلیغات خود را انجام دهید.

چاپگر‌های عریض در اندازه‌های بسیار مختلف وجود دارند که اندازه‌ی A3 آن بسیار محبوب است و به شما این امکان را می‌دهد تا خروجی بزرگتری را بدون افت رنگ و کیفیت داشته باشید. بیایید به برخی از مزایای اصلی چاپ عریض نگاهی بیندازیم و در مورد دلیل مناسب بودن این روش چاپ برای شما و نیازهای شما بحث کنیم.

پتانسیل تبلیغاتی

زمانی که صحبت از جلب توجه می‌شود، تبلیغات بزرگ‌تر همیشه بهتر هستند. هرچه پیغام، شعار، تبلیغ، بنر، پوستر یا بیلبورد شما بزرگتر باشد، افراد بیشتری آنرا می بینند و در مورد آن صحبت می‌کنند. صحبت‌ها از فردی به یک فرد دیگر سریعا منتقل می‌شود و پیش از متوجه شوید، مشتریان برای دیدن کسب و کار شما صف خواهند کشید یا هواداران برای مشاهده‌ی این رویداد، در خیابان‌ها جمع خواهند شد. یک تبلیغات چاپی عریض و گسترده، توجه ناظران را جلب خواهد کرد که در غیر اینصورت ممکن است هرگز متوجه کسب و کار یا محصول شما نشوند. همچنین شناخت برند را افزایش خواهد داد که برای بقای کار شما مهم و حیاتی می باشد.

چاپ عریض تنها راه تبلیغ و بیان پیغام نمی‌باشد. همچنین می‌توانید از این روش بازاریابی موثر برای ساختن استیکرها، برچسب‌ها، بنرهای ایستا، تابلوهای نقاشی، صفحات نمایش تبلیغاتی، بنرها و موارد دیگر استفاده کنید. تقریبا در هرجایی می‌توانید به قراردادن یک تصویر بزرگ فکر کنید و از یک چاپ عریض می‌توانید برای خلق یک چیز بسیار خاص در این فضا استفاده کنید. تبلیغات بصری بیشتر جلب توجه می‌کنند و میزان فروش را افزایش خواهند داد. چاپگرهای عریض برای طراحی تصاویر و نمایش در یک نمایشگاه تجاری یا صنعتی، بسیار مفید می‌باشند. بنرهای قابل حمل، ابزار خوبی برای استفاده در این رویدادها هستند چرا که با رنگهای روشن و قابل توجه طراحی می‌شوند و کاملا انعطاف پذیر هستند. همچنین می‌توانید تبلیغات خود را به همراه جمعیت و در هر جایی که میروید، حمل کنید.

بادوام بودن

با چاپ عریض، شما هرگز نباید نگران آسیب دیدن یا خراب شدن محصول خود باشید چرا که محصولات ایجاد شده از این طریق، به صورت بادوام و خاص طراحی شده اند و می‌توانند به مدت طولانی در فضای باز قرار گیرند، بدون اینکه هیچ آسیبی ببینند. محصولات تولید شده از طریق چاپگرهای عریض، میتوانند هفته‌ها و ماه‌ها در فضای باز قرار گیرند. این بادوام بودن به خصوص برای انتقال تصاویر و طرح‌ها مفید می‌باشد چرا که در معرض بیشترین فرسایش و پاره‌شدن قرار دارند و امکان دارد زیر چرخ‌های اتوبوس بروند و مردم دائما آن ها را لمس کنند.

سرعت

واضح و مشخص است که چاپ دیجیتال بسیار سریع می‌باشد و اکثر چاپگرهای عریض همانند چاپ دیجیتال، از یک فرآیند یکسان برای چاپ و تولید استفاده می‌کنند. می‌توانید هر چیزی که می‌خواهید را در مدت زمان کوتاه چاپ کنید. با این میزان سرعت چاپ، نیازی نیست که چند ماه قبل برنامه ریزی داشته باشید و اگر مشکلی پیش بیاید، به لطف سرعت تجهیزات در چاپ میتوانید به سرعت خود را تطبیق دهید.

سایت‌های زیادی در ایران هستند که خدمات چاپ عریض و با کیفیت را برای نمایشگاه‌های تجاری ارائه میدهند. آنها پیشرو در ارائه‌دهنده خدمات چاپ دیجیتال هستند. بیش از یک دهه است که در زمینه‌ی چاپ عریض، به صنایع و شرکت‌های کوچک و بزرگ خدمت رسانی می‌کنند. خدمات چاپی آنها از کیفیت و قیمت مقرون به صرفه‌ای برخوردار است که به رشد و تقویت برند کسب‌وکار شما کمک می‌کند. اولویت برتر آنها کیفیت و خدمات است و با آخرین تکنولوژی و خلاقیت داخلی ، امروزه پیشرفته‌ترین چاپ‌ها را در این بازار بزرگ تولید می‌کنند. آنها چاپ عریض و با کیفیت عالی را برای عمده‌فروشان و تجارت‌ها ارائه می‌کنند و با سال‌ها تجربه، به مغازه‌ها و هماهنگ‌کننده‌های فعالیت‌های بازاریابی خدمت می‌کنند.