دستگاه های لیزر ابزارها و امکاناتی را  برای کاربران فراهم می کند هر چقدر این فضای کاری بزرگتر باشد موفقیت بیشتری در کار برایتان ایجاد می کند.

در گذشته بعضی کارها با دست انسان ساخته می شد اما در انجام بعضی پروژه ها انسان ها با محدودیت روبرو شدند به همین دلیل در جستجو دست یابی به ماشین آلاتی هستند تا این محدودیت ها راجبران کند، به همین دلیل  با حضور دستگاه های لیزر در صنایع مختلف روبرو شده ایم.

آیا شما می خواهید در زمینه لیزر کاری راه بیندازید؟

انواع مختلفی دستگاه لیزر وجود دارد از پرینترهای سه بعدی گرفته تا دستگاه برش لیزری و دستگاه های حکاکی. اکثر این دستگاه ها سرعت بالایی دارند و به راحتی قابل استفاده هستند و می توانند در پروژه های مختلف به کار گرفته شوند.

مهم ترین سوالی که پرسیده می شود این است که سرمایه را در کجا باید به کار بگیریم ؟ در ماشین آلات CNC یا پرینترهای سه بعدی یا دستگاه های لیزر؟  تا زمانی که در یک دنیای ایده آل باشید و محدودیتی در بودجه نداشته باشید می توانید هر کاری را انجام دهید چون هیچ محدودیت بودجه ای ندارید.
در حالی که تمام این فضاهای کاری شامل تمام ابزارها و امکانات برای سازندگان می باشد ولی  به شدت دیده می شود که لیزر یکی از ابزارهای محدود و شاید یکی از محبوب ترین ها می باشد.

 

در حال که تمام این تجهیزات همدیگر را تکمیل می کنند اما دلایلی وجود دارد که برش لیزری بیشتر مورد توجه قرار گرفته است:

•    سرعت

دستگاه های برش لیزری سرعت بسیار بالایی دارند. در حقیقت، بسته به سایز پروژه می توانید نمونه اولیه را در عرض چند دقیقه برش دهید. اگر کار حکاکی هم در پروژه خود اضافه کنید به زمان انجام پروژه شما چند دقیقه بیشتر اضافه خواهد شد.

•    راحتی استفاده

آموزش کار با دستگاه لیزر منجر می شود کارها با سرعت بیشتری انجام شود زیرا کار با دستگاه لیزر به آسانی چاپ روی کاغذ است. به راحتی می توانید بیشتر برنامه های طراحی گرافیک را برای طراحی طرح های لیزر خود استفاده کنید و بعد از طراحی، طرح مورد نظر خود را به دستگاه ارسال کنید.