برای داشتن چاپ فرمت عریض کارآمد و موفقیت آمیز لازم است به نکاتی توجه کنید که ما در این مطلب سعی کرده ایم خلاصه ای از این نکات را برای شما فراهم کنیم :

  1. تنظیمات درست:

اگر قصد دارید تصویری را برای چاپ در دستگاه لارج فرمت آماده کنید، باید تنظیمات دوربین را قبل از گرفتن عکس درست کنید. یعنی سایز عکس را بزرگ کنید و همچنین رزولوشن عکس را در بیشترین حالت تنظیم کنید. عکس خود را به جای فرمت JPG به فرمت RAW تغییر بدهید.

  1. تخمین نزنید:

باید توجه داشته باشید بر اساس آنچه تصویر را در صفحه نمایش می بینید تخمین زدن کیفیت آن بعد از چاپ کار راحتی نیست و پیشگویی این که کیفیت عکس چطور خواهد شد را فقط با نگاه کردن به آن نمی توانید تخمین بزنید.

  • بزرگترین سایز چاپ برای تصویر را حساب کنید.
  • طول و عرض تصویر را بر واحد پیکسل بر عدد ۳۰۰ تقسیم کنید.

برای مثال یک عکس با اندازه ۲۷۰۰*۴۸۰۰ پیکسل در چاپ با سایز ۹*۱۶ نتیجه می دهد.

نکته : عدد ۳۰۰ کمترین مقدار واحد پیکسل بر اینچ (ppi) است که برای چاپ های با کیفیت بالا خصوصا چاپ های لارج فرمت است.

  1. اندازه عکس را افزایش ندهید:

اصلا به نرم افزارهای ویرایش عکس برای تغییر سایز تصویر چاپی اعتماد نکنید. زمانی سایز یک عکس را تغییر دهید که بخواهید سایز آن را به جهت زیاد کردن پیکسل ها تغییر دهید.

  1. تصاویر گرافیکی برداری:

تصاویر برداری به جای پیکسل مسیر یا path دارند. چاپ های پیکسلی، عکس های برداری برای چاپ های لارج فرمت به راحتی می توانند بدون از دست دادن کیفیت عکس، تغییر سایز پیدا کنند.

  1. پیدا کردن خطا:

از آخرین نکات چاپ لارج فرمت کارآمد و موثر پیدا کردن خطا را می توان نام برد. به جای این که ساعت ها برای پیدا کردن خطاهای فایل چاپی خود وقت صرف کنید و به صورت دستی اندازه گیری و تنظیمات دیگر را انجام دهید، از نرم افزارهای مربوطه که تمام کارها را تنها با کلیک کردن یک دکمه انجام می دهند، استفاده کنید.

با نرم افزارهای مربوطه می توانید خطاهای فایل را پیدا کرده و رفع کنید و مطمین باشید که چاپ لارج فرمت شما با بهترین کیفیت انجام می شود.