پارچه های بی بافت خاص و تک هستند ، با تکنولوژی پیشرفته تولید شدند ، پارچه های هستند که معمولا ۹۰ درصد آن پلی پروپیلن و مقداری فیبر و پارچه آمیخته شده با هم به روش شیمیایی ، مکانیکی یا تشکیل شده است.

 خصوصیات پارچه های بی بافت

پارچه های بی بافت دارای ویژگی های بسیاری از جمله : نازکی،حالت اسفنجی ، نرم هستند و همچنین برای پوست انسان حساسیت ندارند و همچنین ما میتوانیم آنها را بشوییم و خشک کنیم تا میزان بیشتری صرفه جویی در مصرف کنیم.

پارچه های بی بافت  برای اتصال به هم نیاز به هیچ نخی ندارند و ذاتا آنها هیچ ساختاری سازمان یافته ای نیز ندارند.

پارچه های نبافته به عنوان ورق یا ساختار های فیبر و یا رشته های درگیر شده در هم میباشند که به وسیله ی صفحه سوراخ کنی و به روش های مکانیکی ،حرارتی و یا شیمیایی تولید میشوند.

آنها ورق های مسطح هستند که به طور مستقیم از الیاف جداگانه ی فیبر یا از پلاستیک دانه دانه دار یا پلی اتیلن ساخته شده ساخته میشوند. بی بافت ها به وسیله بافندگی و کشبافت درست نمیشوند و نیازی به تبدیل شدن فیبر به  نخ را نیز ندارند.

فراتر از تعاریف ساده، این نوع  پارچه مهندسی شده  دنیایی از فرصت های نوآورانه برای انواع صنایع را باز می کند و مورد توجه قرار گرفته است.

یک کیسه خرید پارچه ای نوعی کیسه خرید است که میتواند بارها مورد استفاده  فرار گیرد. این نوع کیسه خرید جایگزینی برای کیسه های کاغذی و پلاستیکی است.این نوع کیسه ها از پارچه هایی مانند بوم ، الیاف طبیعی مانند جوت ،  فیبرهای مصنوعی بافته شده یا بافته نشده ساخته شده است که قابلیت استفاده چندباره را به  مصرف کننده میدهد.

کیسه های پارچه ای بی بافت  یک نوع کیسه ی حامل هستند که برای استفاده در سوپر مارکت ها و فروشگاه های پوشاک و بوتیک ها معمولا مورد استفاده قرار میگیرند.

از طرفی بعضی از پارچه های نبافته شاید دارای شرایطی چون عمر محدودتر ، یکبار مصرف و دوام زیاد باشند اما ویژگی های خاصی از قبیل دفع مایع ، انعطاف پذیری ، کشش نسبی، نرمی، قابلیت شستشو ، غیر سمی،موانع باکتری و غیره باعث شده است که انواع مختلف این پارچه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار گیرند.

این پارچه های دارای طرح نقطه ای یا خطی بر روی خود میباشند و همچنین دارای گرماژ(تراکم) متفاوتی از ۱۰ تا ۲۸۰ می باشند که بسته به نوع مصرف در گرماژهای متفاوت تولید و استفاده میشود که برخی از آنها را در زیر بیان میکنیم:

اما نکته کمتر مورد توجه قرار گرفته این نوع کیسه های خرید در چاپ آنها است.کیسه های خرید بی بافت به علت نوع متریال استفاده شده در آنها  انواع چاپ مستقیم ، چاپ سیلک را ساپورت میکنند و دوام خوبی دارند و میتوانند تقاضای بسیاری از مشتری ها را به راحتی پاسخ دهند.