وقتی تصمیم می گیرید بنری را برای کسب و کارخود طراحی و چاپ کنید نکات زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. حتی اگر تجربه انواع دیگر چاپ را دارید باز هم چند جنبه دیگر هم وجود دارد که طراحان بزرگ را غافلگیر می کند که باید آن را در نظر بگیرید که برای موفقیت شما تاثیرگذار است. در ادامه نکاتی موثر در طراحی انواع بنر چاپی را توضیح می دهیم.
برخلاف بقیه متریال ها چاپی در تبلیغات، بنرها باید در فاصله های دور قابل مشاهده و خوانا باشند بنابراین عناصر خاصی وجود دارند که باید حتما در نظر گرفته شوند.

نکات داشتن یک بنر چاپی موثر

محل قرار گیری بنر:

نکته ای که باید قبل از تصمیم گیری طراحی در نظر بگیرید محل قرار گیری بنر مورد نظرتان است. محل قرار گیری بنر احتمال دارد که بر انتخاب رنگ که در بنر استفاده می شود تاثیر بگذارد. طرح رنگ بنر باید با جایگاه قرارگیری بنر در تضاد باشد.

متن بزرگ:

یک نکته که نیاز دارید که درباره بنر  بیشتر موارد بدانید این است که بتواند در فاصله زیاد، هدف شما جلب توجه کند. به همین دلیل شما باید مطمئن شوید که هر محتوایی که در بنر خود می نویسید در سایز بزرگ باشد و قابل خواندن باشد.
بعید است که بنر شما بر هر کسی در فاصله های چند متر خوانا باشد. به همین دلیل باید به سایز متن نیز توجه داشته باشید. درباره سایز متن بنر در ادامه مقاله بخوانید:

انتخاب فونت خوانا و بولد:

تنها اندازه متن مهم نیست، شما باید درباره فونت مورد نظر خود نیز فکر کنید. تنوع فونت های زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید که وقتی روی بنر قرار می گیرند و چاپ می شوند جلوه بصری خود را نشان می دهند.
عموما فونت بولد سن سریف خوانایی بیشتری نسبت به فونت سریف دارند.  برای مثال  بعضی فونت های سریف مانند Times New Roman مانند روزنامه خوانایی زیادی دارند.

استفاده از متن ساده:

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید استفاده از متن های ساده است. بسیاری از بنرهای موفق از کلمات ساده در محتوای خود استفاده کرده اند زیرا خصوصیات را باید در چند کلمه کوتاه بتوانید توضیح دهید.
دلیل اصلی اینکه گفته می شود باید از متن ساده استفاده کنید این است که بنرها نیاز دارند تا بوسیله متن در کمترین زمان هدف را به مخاطبان برسانند و نباید مخاطب یک پاراگراف را بخواند تا بتواند منظور شما را دریافت کند.
وقتی دارید بنر  را طراحی می کنید به این نکته توجه کنید از نوشتن کلمات و متن های اضافی در طراحی جلوگیری کنید. متنی بنویسید که در ساده ترین روش بتواند به مخاطب هدف شما را بیان کند.

برند خود را در ذهن ها ماندگار کنید:

در نهایت، مهم است که به یاد داشته باشید اگر چه تمام نکات ذکر شده در این راهنما در نهایت به بنر شما کمک می کند تا جذاب تر به نظر برسد، همچنین باید در طول کل طراحی، نام تجاری خود را حفظ کنید.
فقط به این دلیل که یک رنگ خاص ممکن است درخشان باشد اگر با برند شما هم خوانی ندارد لزوما نباید در طراحی بنر شما استفاده شود.

انتخاب رنگ مناسب :

رنگ ها حس های متفاوتی دارند و مهم است که بدانید که چه حسی را می خواهید به بیننده القا کنید. انتخاب رنگ نکته کلیدی است. زیرا رنگ اولین چیزی است که بینندگان در یک بنر بزرگ متوجه می شوند.
رنگ ها در فرهنگ های مختلف متفاوت می باشند در هنگام انتخاب رنگ مخاطب را در نظر بگیرید.

با رعایت نکات بالا می توانید در داشتن یک بنر موفق بتوانید مخاطبان خود را جذب کرده و پیام خود را به سادگی منتقل کنید و به این ترتیب برند خود را با طراحی عالی خود، ماندگار کنید.