دهان و بینی خود را بپوشانید. قطرات تنفسی می‌توانند هم از طریق دهان و هم از طریق بینی منتشر شوند. Glucoft اظهار داشت: «اگر یک ماسک به اندازه کافی بزرگ نیست که روی بینی و دهان را بپوشاند، انتخاب خوبی نخواهد بود.»

مطمئن شوید اندازه است. ماسک شما باید راحت باشد و نباید راه تنفسی شما را ببندد. با این حال، باید به خوبی جا بیافتد، مخصوصاً روی گونه‌ها و بالای بینی شما.

نکته: اگر در زمان استفاده از ماسک شیشه‌های عینکتان بخار گرفت، ماسکتان به خوبی قرار نگرفته است. هوای زیادی از آن خارج می‌شود.

ماسک خود را خیلی دستکاری نکنید. ایشان یادآوری کرد: «می‌بینم خیلی از مردم ماسکشان را دستکاری می‌کنند.» «جوری با ماسک رفتار کنید که انگار کثیف است. اگر لازم است جای ماسک را تغییر دهید، ابتدا دست‌هایتان را بشویید.»

قبل از قرار دادن ماسک، دست‌های خود را بشویید. بعد از در آوردن ماسک هم باید دست‌هایتان را بشویید. ماسک را با برداشتن حلقه‌های پشت گوش، در آورید. به قسمت جلوی ماسک، که احتمالاً بیشتری میزان میکروب روی آن قرار دارد، دست نزنید.

ماسک خود را مرتب بشویید. بهتر است چند ماسک داشته باشید تا همیشه یک ماسک تمیز در دسترس باشد. ماسک‌های پارچه‌ای را در ماشین لباس‌شویی بیندازید و درست مثل سایر لباس‌ها بشویید. همه پودرهای شسشتوی لباس خوب هستند.

آن را همراه داشته باشید. بدون ماسک از خانه خارج نشوید. یک ماسک تمیز در ماشین داشته باشید.

برای صحبت کردن، ماسک را پایین نکشید. گاهی اوقات وقتی با ماسک صحبت می‌کنید، شنیدن صدای شما برای دیگران سخت است.  اما برداشتن ماسک برای صحبت کردن همه تلاش‌ها را بی‌ثمر می‌کند. اگر با کشی صحبت می‌کنید که با او کمتر از 6 پا فاصله دارید، ماسک را برد ندارید.

بچه‌ها را فراموش نکنید. ماسک‌های کوچک‌تری پیدا کنید که روی صورت کودک جا می‌گیرند. توجه: ماسکهای N95 برای کودکان طراحی و ساخته نشدند و کودکان کمتر از 2 سال نباید ماسک بزنند. ممکن است تنفس را برایشان دشوار کند

نکته: اگر در زمان استفاده از ماسک شیشه‌های عینکتان بخار گرفت، ماسکتان به خوبی قرار نگرفته است. هوای زیادی از آن خارج می‌شود.