پارچه های توری دارای قابلیت چسبندگی مختلفی (برای استفاده) در چاپ سیلک هستند که می توان آن ها را این گونه دسته بندی کرد :
 پارچه های توری با قابلیت چسبندگی زیاد؛ پارچه های توری ابریشمی طبیعی و پارچه های توری فلزی از این دسته اند.
– پارچه های توری با قابلیت چسبندگی کم، که از این گروه می توان پارچه های توری نایلونی و پلی استر اشاره کرد.
– پارچه های توری با قابلیت چسبندگی بسیار کم (چسبندگی بد)، که پارچه های توری ترگال از این گروه هستند. البته تا گفته نماند که می توان به وسیله یک عامل مکانیکی یا شیمیایی، نخ های نرم این پارچه ها را به یک سطح زبر و کرک دار با قابلیت چسبندگی بیشتر تبدیل کرد.
قابل ذکر است که برای ایجاد این نوع چسبندگی ها استفاده از عوامل شیمیایی، نسبت به عوامل دیگر برتری خواهند داشت. زیرا در این روش از استحکام نخ ها کم نخواهد شد.
باید توجه داشته باشیم، هنگام انجام کلیشه. یک ماده ژلاتینی روی یک سطح پارچه توری چرب و روغني یا خاک گرفته به خوبی نمی چسبد، مگر آن که قبل از انجام کلیشاژ برای پاک کردن چربی و گردوغبار، از مواد شوینده و پاک کننده هایی مانند سود سوز آور یا سرکه و پودر های شوینده لباس استفاده کنیم.
باید توجه داشت که پارچه های نایلونی و پلی استر آب را به خود جذب نمی کنند، ولی برعکس در جذب چربی و گرد و خاک حساس هستند. همچنین بدی آب و هوا در محیط کار گاه از دیگر عواملی است که به صورت خطوطی روی سطح پارچه اثر می گذارد که این وضعیت در قابلیت چسبندگی اثر منفی خواهد داشت.
برای ایجاد دمای مناسب و یکنواخت در محیط کارگاه، می توان از دستگاه هوا بخار (دستگاه بخور ) استفاده کرد. در یک آتلیه، با بودن یک قفسه ضد گرد و خاک برای حفظ و نگهداری شابلون های شسته شده و آماده، می توان از ایجاد چسبندگی منفی روی پارچه های توری تا اندازه ای جلوگیری کرد.
کمترین بی توجهی در حفظ و نگهداری شابلون، با انجام یک عمل اشتباه و جزئی از قبیل ایجاد سوراخ به وسیله سوزن، پارگی در اثر تاخن پا سوختگی در اثر آتش سیگار و غیره روی سطح پارچه توری، سبب می شود تا در موقع انجام عمل كلیشه وقت زیادی برای روتوش و ترمیم آن تلف شود. لذا برای جلوگیری از پیش آمدن این گونه عوامل، باید حداکثر احتیاط و دقت را در حفظ و نگهداری پارچه های توری و شابلون های آماده انجام داد.
باید در نظر داشته باشیم، مقاومت کلیشه ها به هر صورت در تیراژهای زیاد به صفر خواهد رسید؛ در نتیجه فیلم با ماده ژلاتینی از روی پارچه های توری جدا می شود و این عمل ارتباطی به موارد چسبندگی منفی روی پارچه توری ندارد.