به منظور چاپ سابلیمیشن ابتدا طرح مورد نظر رو با پرینتر مخصوص سابلیمیشن بر روی کاغذ مخصوص پرینت میکنیم. سپس کاغذ رو بر روی جسم مورد نظر می چسبانیم و با دستگاه پرس حرارتی پرس میکنیم. پس از چند دقیقه بر اثر حرارتی که به کاغذ داده میشود، جوهرها تصعید شده و به جسم منتقل میشوند.

مواد و دستگاه های لازم برای شروع کار سابلیمیشن:

1: دستگاه چاپ سابلیمیشن

دستگاه چاپ سابلیمیشن یا حرارتی در مدل ها و کیفیت ها و اندازه های متفاوتی موجود است.

از مدل های موجود در بازار می توان به دستگاه های ۶ کاره،دستگاه های ۸ کاره، دستگاه های دستی، نیمه و تمام اتوماتیک، دستگاه های پرس تخت و لیوان زن، دستگاه ۳D اشاره کرد.

2: پرینتر و جوهر سابلیمیشن

همانطور که گفته شد جوهرهای سابلیمیشن به علت حالت تصعیدی که دارند به طور اختصاصی برای این نوع چاپ استفاده می شوند و نمی توان از جوهرهای معمولی برای چاپ سابلیمیشن استفاده کرد.

از پرینترهای جوهر افشانی که برای چاپ سابلیمیشن استفاده میشوند میتوان به مدلهای پرینتر اپسون T50 و پرینتر اپسون L805 برای اندازه A4 و پرینتر اپسون L1800 برای اندازه A3 اشاره کرد.

3: کاغذ مخصوص سابلیمیشن

کاغذ ترانسفر یا کاغذ رول سابلیمیشن برای انتقال جوهر به جسم مورد نظر استفاده میشود.کیفیت کاغذ رول سابلیمیشن تاثیر زیادی در کیفیت چاپ دارد. کاغذهای با کیفیت بالا قادرند تا بالای %۹۰ از جوهر را منتقل کنند.

4: چسب مخصوص چاپ سابلیمیشن

از این چسب مخصوص سابلیمیشن برای تثبیت کاغذ بر روی کار استفاده می شود که در هنگام پرس کاغذ بر روی شی جابجا نشود چون در صورت جابجایی باعث می شود کار شما خراب بشود

5: مواد خام مورد نیاز برای سابلیمیشن

مواد خام مورد نیاز برای چاپ سابلیمیشن بسیار با اهمیت می باشد زیرا اگر جنس انتخابی از مرغوبیت کافی برخوردار نباشد نمی تواند کیفیت خوبی به شما بدهد مثلا در حوزه چاپ تی شرت اگر جنس تی شرت از کیفیت خوبی برخوردار نباشد بعد از یه مدتی رنگ چاپ شده از پیراهن در هنگام شستشو جدا می شود.