ساک دستی تبلیغاتی در سال ۱۹۱۲ توسط والتر اچ دبانر برای کمک به فروش بیشتر کالاها برای فروشگاه ها جهت حمل محدود کالاها بوجود آمد.

این محصول در آن زمان به قیمت ۵ سنت همراه با کالا فروخته می شد که از بسیاری از رسانه های تبلیغاتی امروز با ارزشتر بود. سپس در سال ۱۹۷۰ میلادی بازاریاب ها به قدرت تبلیغاتی خارق العاده در چاپ لوگوی اختصاصی بروی ساک دستی تبلیغاتی با کیفیت بالا دست یافتند. این امر سر آغاز شروع تبلیغات در مراکز خرید سرپوشیده برای فروشگاه ها با کمک ساک دستی شد . در آن زمان مشتریان فروشگاه ها با افتخار و علاقه ساک دستی هر فروشگاه را در دست می گرفتند و به راحتی از مکانی به مکان دیگر می رفتند. در سال های ۱۹۸۰ ، ۱۹۹۰ و تا اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی ساک دستی نماد شکوه ، برتری و یک برند لاکچری بود. در فروشگاه های کوچک مشتریان باید مبلغی برای ساک دستی پرداخت می کردند. این در حالی بود که در فروشگاه های بزرگ این چنین نبود و ساک دستی بصورت رایگان به مشتری داده می شد هر چند آنان خرید زیادی انجام نداده بودند. در برخی از خرده فروشی ها نخبگان فروش ساک دستی با کیفیت خیلی بالای چاپ و ترکیبی از دستگیره های زیبا (نخ) و مقاوم را ارائه دادند. این نوع از ساک دستی که وزن بالاتری از کالا و محصولات را تحمل می کرد نقش به سزایی در فروش بالاتر داشت.اما باز هم در ازاء ساک دستی مبلغی بین ۱ تا ۵ دلار دریافت می کردند. که این مبلغ سود زیادی هم نداشت و مشتریان را کمی ناراضی می کرد. زیرا اکثر آنها تمایلی نداشتند که تبلیغات فروشگاه ها را بخرند و بابت آن پولی بپردازند. سال های زیادی طول کشید که نظرها در رابطه با ساک دستی عوض شود. از اویل سال ۲۰۰۰ میلادی تا سال ۲۰۱۰ میلادی تمایلات مشتریان به ساک دستی حافظ محیط زیست جلب شد.

در حال حاضر کسب و کارهای کوچک برای استفاده از ساک دستی تبلیغاتی چه می توانند انجام دهند ؟ خیلی از خرده فروشی ها در آمریکا از این ایده حافظ محیط زیست بودن ساک دستی استفاده تبلیغاتی کردند و در ازاء تحویل هر ساک دستی کهنه آنرا با نو معاوضه می کنند و یا درصد تخفیفی روی کالا برای مصرف کننده در نظر میگیرند که این یک نوع طرح تشویقی است . با این کار هم در ذهن مصرف کننده به عنوان فروشگاه حافظ محیط زیست ماندگار می مانند و همین اینکه مشتریان برای خرید های مجدد به آن فروشگاه مراجعه می نمایند. دلیل اینکه از ساک دستی به عنوان تبلیغات محیطی هم استفاده می شود این است که تبلیغات را با  کمترین هزینه و بالاترین بازدهی ارائه می کند.

پس زمان را از دست ندهید و همین الان ساک دستی تبلیغاتی خود را سفارش دهید و برندینگ خود را آغاز کنید.