برای چاپ سیلک(سیلک اسکرین) نیاز به رنگ مناسب است.اکثر کارگاه های چاپ از رنگ پی وی سی چاپ سیلک استفاده میکنند.

رنگ پی وی سی پرکاربردترین رنگ در چاپ سیلک میباشد بهترین مزیت این رنگ خشک شدن سریع آن روی سطح چاپ خورده است.

خشک شدن رنگ روی سطح چاپ خورده از اهمیت زیادی برای کارگاه های چاپ برخوردار میباشد زیرا آن ها به سرعت مشغول انجام عملیات چاپ میباشند و اجناس چاپ خورده باید روی هم گذاشته شوند و اگر چاپ سریعا خشک نشود نمیتوان اجناس چاپ خورده را روی هم قرار داد و به فضای جداگانه و زیادی برای خشک کردن نیاز داریم و سرعت کار به شدت پایین می آید که با کارگاه های کوچک چاپ سیلک این فضای جداگانه مقدور نمیباشد.

در صورت دیر خشک شدن رنگ و نبودن فضای بزرگ و مناسب برای خشک شدن چاپ مجبور میشویم اجناس چاپ خورده را روی هم قرار داده و این کار باعث پس دادن و چسبیدن رنگ ها به اجناس شده و اتفاق بدی را رقم میزند به همین دلیل است که این رنگ از اهمیت بالایی برخوردار بوده و این ویژگی رنگ پی وی سی باعث شده این رنگ با اینکه قیمت بالاتری نسبت به رنگ های دیگر دارد ولی طرفداران پر و پا قرص فراوانی را بین کارگاه های چاپ داشته باشد.

کاربرد رنگ پی وی سی چاپ سیلک

چاپ سیلک سریع خشک میشود و برای ایجاد طرح های ریز مناسب نمیباشد البته این مشکل را هم میتوان برطرف کرد و میتوان از رنگ های خارجی مثل دیو ترکیه ای استفاده کرد که قیمت نسبتا بالاتری دارد ولی چون زمان خشک شدن ان زیاد است برای چاپ طرح های ریز مناسب است. حلال رنگ پی وی سی، ریتاردر است.