یکی از نکات مهم در چاپ سیلک نوع رنگ مورد استفاده است. برای دانستن این موضوع با ما همراه باشید تا در این مطلب به بررسی رنگ مناسب جهت چاپ پارچه در چاپ سیلک بپردازیم.

به طور کلی در چاپ سیلک از پارچه با توری با سوراخ‌های بسیار ریز استفاده می‌شود. چاپ سیلک ابتدا در ژاپن مورد استفاده قرار گرفت. د رآن زمان زمان پارچه های ابریشمی برای چاپ کاربرد داشت و به همین دلیل این روش به سیلک (به معنی ابریشم) معروف شد.

رنگ در چاپ سیلک که جزو ملزومات و خدمات چاپ سیلک محسوب میشود بستگی به نوع و جنس کالا دارد. به طور کلی رنگ های اورینت ، بیگمنت و پلاستیزول  برای چاپ پارچه و تیشرت بصورت برجسته انجام میشود که حلال آن ها آب است اما بهترین رنگ برای چاپ پارچه رنگ اورینت است. البته برای پارچه هایی با رنگ تیره مانند مشکی و سورمه ای از رنگ اورینت و برای پارچه های رنگ روشن از رنگ  PVC استفاده میکنند. رنگ اورینت بر پایه آب بوده و دارای کیفیت بالای چاپ است. رنگ اورینت حالت خمیری دارد و مثل رنگ های دیگر شل نیست. استفاده از این رنگ نیاز به تجربه دارد و باید قلق آن دست چاپ زن باشد. در انتخاب رنگ باید دقت داشته باشید که رنگ مورد نظر با جنس کالایی که میخواهید چاپ بزنید باید هم خانواده باشند.

در چاپ روی پارچه با رنگ های دیگر کیفیت پایینی به وجود می آید و در اصل رنگ روی پارچه نمی نشیند همانطور که گفته شد بهترین گزینه رنگ اورینت میباشد که برای چاپ پارچه مناسب است.