دستگاه های چاپ سیلک اسکرین فول اتوماتیک تمامی مراحل را از بارگذاری و گونیا کردن جنس تا چاپ و تخلیه کاملا اتوماتیک انجام می دهند.معمولا جنس های آماده چاپ بسته به نوع و شکل جنس بصورت دسته شده یا بصورت نامرتب در مخزن سورتینگ قرار می گیرند و پس از سورت شدن (مرتب سازی )وارد مراحل چاپ می شوند.

از محاسن این مدل سرعت بالای کار و کاهش تعداد اپراتور است.بسته به نوع جنس چاپی سرعت و راندمان این ماشین آلات بسیار بیشتر از ماشین آلات دستی و ساده است و در انواع تک رنگ یا خطوط چند رنگ  بصورت ساده یا سیلندری تولید می شوند.

در چاپخانه ها یا کارخانجات تولیدی پر تیراژ کاربرد فراوانی دارند و بعلت سرعت مناسب چاپ(به نسبت سایر ماشین آلات با تغذیه دستی ), مشکلات گرفتگی بافت شابلون در اثر خشک شدن مرکب و پخش شدگی وپاشیدگی رنگ و سایه چاپ بسیار کمتر پیش خواهد آمد و می توان از بافت ریز تری از توری جهت کاهش مصرف مرکب و افزایش کیفیت چاپ استفاده نمود.

البته محدودیتهایی هم دارد که شامل زمان تنظیمات اولیه بیشتر و عدم توجیه اقتصادی جهت تیراژهای پایین و قیمت بسیار بالاتر دستگاه  و پیچیدگی بیشتر اتوماسیون آن می باشد.

در مدلهای چند رنگ مابین هر ایستگاه چاپ یک ایستگاه خشک کن دارند که معمولا جهت این کار از لامپهای  یو وی استفاده می شود تا به سرعت چند ثانیه مرکب خشک شده و رنگ بعدی در ایستگاه بعدی چاپ شود.

در ابتدای ماشین جنس به ماشین تغذیه شده و توسط ماشین گونیا می شود.دقت ماشین در گونیا کردن جنس و حفظ این گونیایی تا انتهای کار است به گونه ای که جابجایی در چند رنگ چاپ شده ایجاد نشود.در پایان خط نیز جنس وارد خشک کن نهایی شده و  دسته می شود.