برخلاف دیگر فرایندهای اصلی چاپ، جوهرهای چاپ اسکرین که گاهی به عنوان چاپ سیلک اسکرین نیز از آن یاد می شود، از سطح یک تصویر به سطح مورد چاپ منتقل نمی شوند بلکه از میان تصویر که در واقع همان کلیشه روی شابلون است، می­گذرند. چاپ اسکرین چند منظوره ترین فرایند چاپ به شمار می­رود و کارهایی که توسط دیگر روشهای چاپ، غیرممکن است با استفاده از چاپ اسکرین قابل انجام است. توسط این روش می توان روی سطوح منحنی که حتی قرینه هم نیستند، یا سطوح نا مسطح و نا متعارف مثل لباسهای دوخته شده، عملیات چاپ را انجام داد. فیلم جوهر بدست آمده از این فرایند دارای دوام بسیار بیشتری نسبت به فیلم های جوهر حاصل از دیگر روشهای چاپ است. چاپ اسکرین روی انواع مختلفی از سطوح از جمله بردهای مدار چاپی قطعات الکترونیکی، پارچه ­ها، پلاستیکها، فلزات، شیشه و انواع کاغذ و مقوا وانجام پذیر است.

Fig. 02Fig. 01

فاکتورهای مورد نیاز در جوهر چاپ اسکرین توسط عواملی چون طبیعت فرایند چاپ اسکرین، سطح مورد چاپ و مصرف نهایی محصول چاپ شده تعین می شود که از مهمترین آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- در حین چاپ جوهر روی شابلون و درون قاب در مجاورت هوای آزاد قرار می گیرد. بنابراین میزان  فراریت حلالهای مورد استفاده باید به حدی باشدکه در اثر تبخیر میزان قابل توجهی از حلال از دست نرود و بو و دیگر مضرات حلال نباید برای سلامتی اپراتور چاپ مشکل جدی ایجاد کند.

۲- حلالهای جوهر نباید باعث تورم و نرم شدن اسکوئیچی شده و صدمه ای به کلیشه و قاب آن وارد آورد.

۳- جوهر باید دارای ویسکوزیته مناسب جهت عبور از سوراخهای شابلون و همچنین پخش نشدن تصویر باشد.

۴- جوهر طی زمان مناسبی بعد از چاپ روی بستر، متناسب با تجهیزات خشک کن موجود و کاربرد محصول خشک شود.

۵- پس از خشک شدن جوهر باید چسبندگی خود را به سطح چاپ شده حفظ نماید و خصوصیات مورد نیاز برای مصرف نهایی از جمله ثبات نوری، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و غیره را تامین نماید.

یکی دیگر از خصوصیات قابل توجه چاپ سیلک اسکرین، فیلم ضخیم جوهر بدست آمده از این فرایند میباشد. این ویژگی امکان تولید یک چاپ قوی،درخشان و بادوام را میسر می سازد.