پس اطلاع داشتن در این باره می تواند کمک زیادی به منظور انتخاب درست ساک دستی تبلیغاتی پارچه ای برای برندتان به حساب بیاید.

1*چاپ مستقیم :(Direct printing)

معمول ترین روش برای اعمال طرحی روی پارچه چاپ مستقیم است.

طرح مورد نظر با پرس کردن (فشار دادن) رنگ به روی پارچه شکل میگیرد. به منظور درست کردن این رنگ ها باید ماده ای غلیظ با مقدار کمی آب مخلوط کنیم در نهایت را به مخلوط اضافه میکنیم .در گذشته ای نه چندان دوراز نشاسته به جای همان آن ماده ی غلیظ برای تولید رنگ چاپ مورد استفاده قرار میگرفت. ولی جدیدا از جلبک های دریای صمغ و آلژینات هایی بدست آمده که به شدت مورد استفاده قرار میگیرد ؛ به همین علت که به رنگ نفوذ بیشتری میدهد و در شستشو مقاومت بیشتری دارد.

بیشتر چاپهای رنگی بدون غلیظ شدن شکل میگیرند چون تلفیق کردن رزین ها، حلال ها و آب به هر حال باعث غلظت خواهد شد.

2*چاپ تخلیه (Discharge Printing):

در این شیوه اول پارچه رنگ شده بعد پارچه را با یک علل سفید کننده چاپ انجام می دهند که رنگ را در جاهای معین شده از بین ببرد.

گاهی وقت ها رنگ پایه حذف شده و رنگ دیگری در چاپ جایگزین آن میشود.

پارچه ای که چاپ شد اول بخارداده می شود و بعد کاملا باید شسته شود

3*چاپ مقاوم (Resist Printing):

در این شیوه الگو مانند یک برچسب روی پارچه فیکس می شود و بعد پارجه رنگ خواهد شد ؛ رنگ فقط قسمت هایی که زیر پوشش الگو نیست را تحت شعاع قرار میدهد، بعد از رنگرزی لایه ی الگو را باید از پارچه جدا کنیم که در این حالت طرح روی پارچه می ماند.

شیوه های متفاوتی برای چاپ زدن وجود دارد که هر کدام از آنها زیر مجموعه ی یکی از روش های بالا قرار میگیرد، مثل:

چاپ دو رو، چاپ پاششی، چاپ غلطکی، چاپ باتیک، چاپ افست، چاپ اسکرین، چاپ انتقالی، چاپ جت اسپری، چاپ الکترو استاتیک، چاپ عکس، چاپ قالبی، چاپ دیجیتال و رنگرزی گره ای. که در این بحث به منظور مختصر نمودن مطلب تنها به توضیح چاپ سیلک اسکرین میپردازیم.

چاپ سیلک اسکرین (Screen Printing) :

در این شیوه ، عمل چاپ به وسیله صفحه ی مسطح یا استوانه ای که از نخ های پلی استر، ابریشمی، فلز، و یا نایلون .. ساخته شده انجام می گیرد.

اول رنگ به روی صفحه ای ریخته می شود که الگوی چاپ روی آن قرار دارد و قسمت هایی داخل الگو خالی است رنگ را به روی پارچه راهنمایی میکند و به وسیله ی یک کاردک چاپ به صورت یک دست و هماهنگ انجام میگیرد.

چاپ اسکرین