سیستم چاپ سیلک اسکرین چنان انعطاف پذير است که از یک روش بسیار ساده ی دستی تا یک ماشین چندین رنگ چاپ رول یا کلیه سیستم های خشک کن را در خدمت گرفته و در طول این راه صلابت خود را حفظ کرده است.
در مواردي که محدودیت هایی مثل تنوع و زیبایی رنگ، اندازه کار، ضخامت جنس چاپ شونده شکل های گوناگون، مقاومت محصول نهایی در مقابل عوامل طبیعی، سرمایه گذاری و هزینه بالاي اقدامات اولیه در مورد دیگر روش های چاپ وجود داشته و مانع از فعالیت گسترده آن ها شده است. چاپ اسکرین این نقاط ضعف را به راحتی پوشانده و در عرصه کار خود کاملا موفق بوده است، ضمن این که هنوز امکان پیشرفت آن وجود دارد.
در سال ۱۹۵۰ میلادی چاپ اسکرین برای چاپ بر روی بطری های پلاستیکی و تولید مدارهاي الکترونیکی به کار گرفته شد. گسترش موارد استفاده از مواد پلاستیکی و نیاز روزافزون تولید مدارهاي الکترونیکی در پیشرفت مواد و تکنیک چاپ سیلک اسکرین بی تاثیر نبوده است . در سال های اخیر، این روش چاپ به دلیل انعطاف پذیری آن و هم جهت بودن با تغييرات تکنولوژیکی، از رشد و اعتبار قابل ملاحظه ای به ویژه در حیطه ي صنعتی برخوردار شده است. حتی به عقیده بعضي از متخصصان امر، باید درباره این روش چاپ، جدا از دیگر روش های متداول چاپ بررسي و تحقیق کرد.

اطلاعات کامل درباره چاپ سیلک